Paříž, Francie, cestování, zájezdy

 
 
 
 
 
 

Cestování do Paříže a po Francii

 

 


Po teroristických útocích spáchaných v Paříži v pátek 13. listopadu vyhlásila francouzská vláda vyjímečný stav a přijala zvláštní opatření v řízení dopravy a ochraně osob. Níže uvádíme průběžně aktualizované informace o znovuotevření turistických památek a o provozu hromadné dopravy. 


Turistická místa v Paříži

Kulturní místa a památky
◾V pondělí 16. listopadu odpoledne byla opět otevřena kulturní veřejná zařízení v Paříži a v Ile de France.
◾Eiffelova věž, Muzeum v Louvru, zámek ve Versailles, Pařížská Philharmonie, Grand Palais, Centre Georges Pompidou, věže katedrály Notre Dame, Bazilika v Saint-Denis a Vítězný oblouk jsou otevřeny.

 

Atrakce
◾Lido de Paris, Crazy Horse, Bateaux Parisiens a Moulin Rouge jsou otevřeny
◾Disneyland Paris, Zoo ve Vincennes a Aquarium de Paris jsou otevřeny
◾Vánoční osvětlení i adventní trh na Champs-Élysées a Obří kolo na Place de la Concorde/ Náměstí Svornosti jsou otevřeny každý den

 

Nákupy

Pařížské velké obchodní domy a nákupní centra byla znovu otevřena 16. listopadu.

 

Akce v Paříži a ve Francii
◾Slavnostní spuštění vánočního osvětlení na Champs-Élysées ve středu 18. listopadu bylo zrušeno.
◾Akce Saint-Germain des neiges je zrušena.
◾Klimatická konference Spojených národů, COP 21, se bude konat podle plánu : 30. listopadu -11. prosince 2015. Plánované pro-klimatické demonstrace v Paříži a dalších francouzských městech 29. listopadu a 12. prosince jsou zrušeny.
◾Slavnost světel v Lyonu se přesouvá na příští rok.
◾Vánoční trh ve Štrasburku se bude konat podle plánu a začne v pátek 27. listopadu.

 

Doprava

Podmínky pro vstup na francouzské území zůstávají nezměněny, platí pravidla pro schengenský prostor. Občanům EU nebo zemí schengenského prostoru stačí k cestě platný pas nebo občanský průkaz. Ostatní občané musejí mít platný pas, víza a další potřebné dokumenty podle země původu. Žádné další formality nejsou vyžadovány.Vaši dovolenou můžete plánovat i nadále. Uvedené dokumenty mohou být vyžadovány při příjezdu na francouzské území i pokud jste do schengenského prostoru vstoupili jinde než ve Francii.
V souvislosti s posílenými bezpečnostními opatřeními je doporučováno mít všechny potřebné dokumenty u sebe pro případ kontroly.  

 

Letadla

Pařížská letiště fungují normálně. Všechna národní a mezinárodní letecká spojení jsou zajištěna. Odbavovací kontroly před nástupem do letadla byly zpřísněny. Počítejte s prodlouženou čekací dobou.

 

Vlaky

Železniční doprava SNCF je normální jak pro národní tak mezinárodní spoje. Počítejte s delší časovou prodlevou při nástupních kontrolách u mezinárodních spojů.

 

Metro a autobus v Paříži

Provoz metra, autobusů, tramvají a RER je normální a stanice jsou otevřené.


Tísňová linka pro turisty: +33 1 45 50 34 60

 
Turistické informace Paříž

Aktuální informace

Vytvářím objednávku...